» » هشت مهارت رهبری برای توسعه

هشت مهارت رهبری برای توسعه

توسط : Firouzi | بازدیدها : 135 | 
23 دی 1402
|
|
نظرات : 0

  

 رهبری ویژگی‌ نیست که ذاتاً آن را داشته باشید یا فاقد آن باشید. بلکه مجموع هشت مهارت است که می توانید در طول زمان توسعه دهید:
-اعتبار: برای ایجاد خودآگاهی کار کنید و خود را در موقعیتی قرار دهید که نقاط قوت خود را برجسته کنید و نقاط ضعف خود را بهبود بخشید.

-کنجکاوی: درباره چیزهایی که نمی دانید سؤال بپرسید. گسترده و بلندپروازانه فکر کنید. به عنوان کسی که دائماً می‌خواهد یاد بگیرد، کشف کند و نوآوری کند، حاضر شوید.

-تفکر تحلیلی: رهبری مستلزم توانایی شکستن مشکلات پیچیده، شناسایی علل ریشه‌ای آنها و ارائه راه‌حل‌های جدید است. با تمرکز بر روابط علت و معلولی و توجه به الگوها و روندها، مهارت‌های تحلیلی خود را توسعه دهید.

-تطبیق‌پذیری: تکالیف را به عهده بگیرید و به دنبال تجربیاتی باشید که نیاز به انعطاف دارند. خود را به کار در محیط‌های جدید با افراد مختلف سوق دهید.

-خلاقیت: لزوماً نیازی نیست که هر ایده عالی را به تنهایی ارائه دهید. گاهی اوقات برای ایجاد محیطی که خلاقیت را در دیگران پرورش می‌دهد، اقدام کنید.

-راحتی در مواجهه با ابهام: مدیریت ابهام در مورد نگه داشتن ایده‌های متناقض در ذهن و مقابله با اولویت‌های رقابتی است که به همان اندازه مهم هستند. از «چه می‌شود» و «پس چه می‌شود» زیاد بپرسید و مسائل را از دیدگاه‌های مختلف بررسی کنید.

-تاب آوری: وقتی شرایط سخت می‌شود، انعطاف پذیری خود را برای تنظیم مجدد، گروه‌بندی مجدد و دریافت نظرات دیگران با پرسیدن «آیا مسیر دیگری وجود دارد» نشان دهید؟

-همدلی: توسعه هوش عاطفی شما را قادر می‌سازد قدردانی عمیق‌تری از زحمات دیگران که در مواجهه با چالش‌های پیچیده‌ای کار می‌کنند، انجام دهید.این به شما کمک می‌کند محیط حمایت‌کننده‌تر و پرورش‌دهنده‌تری ایجاد کنید.

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

سامانه ها

سامانه کارکنان نظام اداری کشور تسما

سایتهای مرتبط

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور وزارت علوم تحقیقات و فناوری سامد سامد